Organisation
Styrelsen
Helena Grennberg(ordförande)
Mats Åberg(vice ordförande, arbetsområde Arrangemang)
Märit G Karlström(sekreterare, arbetsområde Medlem)
Mika Numminen(kassör)
Anders Boström(arbetsområde Eilt)
Eva Fredholm(arbetsområde Preo)
Helene Nilsson(arbetsområde Ungdom)
Ane Timenes Laugen(arbetsområde Marknad och kommunikation)
Lena Nilsson(arbetsområde Bredd)
Revisorer
Lennart Häggström 
Tom Karlsson 
Britt-Marie Bengtsson(Suppleant)
Henrik Bergman(Suppleant)
Valberedning
Roger Nilsson 
Ross Smith 
Elitsektionen
Anders Boström(Sammankallande, sportchef)
Johan Möller(Ekonomiansvarig)
Lovisa Larsson(Tävlingsansvarig)
Annika Billstam(Ansvarig internationell elit)
Mats Troeng(Ansvarig internationell elit)
Kate Morrison(Löparansvariga: Damansvarig)
Julia Ohlsson(Löparansvariga: Damansvarig)
Jakob Andersson(Löparansvariga: Herransvarig)
Viktor Janrik(Löparansvariga: Herransvarig)
Karin Nordlund(UK: Dam-UK)
Johanna Öberg(UK: Dam-UK)
Albin Ridefelt(UK: Herr-UK)
Mats Troeng(UK: Herr-UK)
Ross Smith(Träningsgruppen: Sammankallande)
Jakob Andersson(Träningsgruppen)
Rassmus Andersson(Träningsgruppen)
Lisa Carlsson(Träningsgruppen)
Hilda Forsgren(Träningsgruppen)
Erik Lind(Träningsgruppen)
Albin Ridefelt(Träningsgruppen)
Samantha Saeger(Träningsgruppen)
Johanna Öberg(Träningsgruppen)
Anders Boström(Junioransvarig)
Josef Nordlund(Resesamordning)
Breddsektionen
Mats Linde(Sammankallande)
Stefan Nilsson(Ekonomiansvarig)
Simon Eklöv 
Johanna Ragvald 
Mathias Tärnlund 
Hillevi Eriksson(UK – Seniora seniorer: Damer 40+)
Lena Nilsson(UK – Seniora seniorer: Damer 40+)
Mattias Nilsson(UK – Seniora seniorer: Herrar 40+)
Peter Ridefelt(UK – Seniora seniorer: Herrar 40+)
Magnus Blåudd(MTBO-sektionen: Sammankallande)
Per Andén(Orienteringsskyttesektionen: Sammankallande)
Mika Numminen(Friidrottssektionen: Sammankallande)
Olle Karlström 
Tommy Stenvi 
Ungdomssektionen
Stina Åberg(Sammankallande)
Helene Nilsson(Ekonomi)
Johan Andersson 
Per Andén 
Anders Ekström 
Anna Gillman 
Helena Grennberg 
Urban Gullberg 
Maria Hart 
Åsa Hedin 
Charlotte Ihrfors 
Mikael Janerås 
Joachim Landström 
Emma Larsson 
Martin Lembke 
Petter Lindberg 
Erik Melin 
Lena Nilsson 
Roger Nilsson 
Björn Olovsson 
Elin Olovsson 
Kjell Risto 
Annette Roos 
Henrik Roos 
Malin Sparrman 
Fredrik Staland 
Linnea Troeng 
Pär Tögenmark 
Mattias Örtqvist 
Pernilla Örtqvist 
25-mannaansvarig
Mats Linde 
Aktivitetsstödssektionen
Märit G Karlström 
Anmälningskommittén
Lena Kask 
Arrangemangssektionen
Maria Hart(Sammankallande)
Simon Eklöv(Ekonomiansvarig)
Ken Peeters 
Arvid Roos 
Mats Törngren(Naturpasset)
Mats Åberg 
Buss-sektionen
Olle Karlström(Sammankallande)
Gustaf Granath 
Joachim Landström 
Elljusspårskommittén
Ian von Essen(Sammankallande)
Olof Borell(Underhåll av elljuset)
Tomas Axelsson(Spåransvarig)
Stefan Nilsson(Biträdande spåransvarig)
Evenemangssektionen
Samantha Saeger(Sammankallande)
Kate Morrison 
Hittaut.nu
David Lingfors(Sammankallande)
Fredrik Sundin(Ekonomiansvarig)
Niklas Aldén 
Jakob Andersson 
Hillevi Eriksson 
Ulf Grandin 
Hedwig Haas 
Rolf Larsson 
Stefan Lund 
Tuve Möller 
Johannes Ridefelt 
Tomas Stenström 
Jan Troeng 
Mats Troeng 
Kartsektionen
Niklas Aldén 
Christer Eriksson 
Ulrik Imberg 
Klubbgårdssektionen
Mats Linde(Sammankallande)
Per-Olov Andersson 
Britt-Marie Bengtsson 
Per-Urban Bengtsson 
Folke Boström 
Anna Karlström 
Stefan Nilsson 
Håkan Wahlnäs 
Klädsektionen
Evonne Strand(Sammankallande)
Riina Aarnio 
Jennie Hellström 
Regina Kelly 
Kommunikationssektionen
Ane Timenes Laugen(Sammankallande)
Erik Melin(Hemsideadministratörer)
Mats Troeng(Hemsideadministratörer)
Lotterikommittén
Bo Andersson 
Marknadssektionen
Jan Troeng(Sammankallande)
Fredrik Sundin(Ekonomi)
Olof Eriksson 
Per Grywenz 
Ane Timenes Laugen 
Tuve Möller 
Tomas Stenström 
Pre-O-sektionen
Eva Fredholm(Sammankallande)
Martin Fredholm 
Owe Fredholm 
Registerkontroll
Astri Lindgren Mandahl 
Skidsektionen
Ulrika Meyerson(Sammankallande)
Michael Bromark-Hultman 
Lennart Häggström 
Tryggve Rönnqvist 
Bo Strand 
Utrustningssektionen
Håkan Wahlnäs(Sammankallande)
Johannes Ridefelt(Sportident)

OK Linné Copyright © 2019 OK Linné — www.oklinne.nu
Tallbacksvägen 68, 756 45 Uppsala
Skriv ut