OK Linnés junior- och seniorlöpare

Niklas Aldén

Sverige Niklas Aldén

Ålder27 år
Säsonger i Linné10
ModerklubbLänna IF
Meriter2:a Tiomila 2018
10:a SM ultralång 2016
1:a SM lång H20 2013
2:a SM sprint H20 2013
9:a JVM lång 2013
Jakob Andersson

Sverige Jakob Andersson

Ålder29 år
Säsonger i Linné6
ModerklubbBredaryds SOK
Meriter4:a Jukola 2015
2:a Tiomila 2017
2:a Tiomila 2018
8:a SM ultralång 2019
Rassmus Andersson

Sverige Rassmus Andersson

Ålder30 år
Säsonger i Linné11
ModerklubbSäterbygdens OK
Meriter3:a SM lång 2019
2:a SM lång 2017
1:a SM lång 2016
1:a Student-VM lång 2016
2:a SM lång 2015
Erik Barr Zeilon

Sverige Erik Barr Zeilon

Ålder22 år
Säsonger i Linné1
ModerklubbRävetofta OK
Meriter10:a JSM sprint 2016
7:a M22 Lidingöloppet
Lucas Basset

Frankrike Lucas Basset

Ålder29 år
Säsonger i Linné4
Moderklubb
Meriter2:a VM (Medel 2015 Stafett 2017)
3:a VM ( Stafett 2015, 2018, 2019)
3:a EM ( Medel 2016, Stafett 2014, 2018)
2:a på Tiomila med Linné 2017, 2018
1:a JVM 2011
Albin Bergkvist

Sverige Albin Bergkvist

Ålder24 år
Säsonger i Linné2
ModerklubbBjursås OK
Meriter10:a skol-VM medel 2013
1:a Daladubbeln 2015
9:a 25-manna 2017
36:a SM stafett 2019
Annika Billstam

Sverige Annika Billstam

Ålder44 år
Säsonger i Linné15
ModerklubbJärfälla OK
Meriter3 VM-guld individuellt 2011, 2014, 2015
14 st VM-medaljer 2007-2015
Individuellt guld World Games 2013
Seger Tiomila 2010 (m IFK Lidingö)
3 stafett-SM guld 2003, 2011, 2015
Annika Björk

Sverige Annika Björk

Ålder44 år
Säsonger i Linné15
ModerklubbOK Kåre
Meriter
Vilma Blennow

Sverige Vilma Blennow

Ålder22 år
Säsonger i Linné2
ModerklubbFalköpings AIK
Meriter1:a JSM lång 2018
2:a JSM natt 2018
6:a JEC medel 2018
3:a JSM stafett 2017
1:a JSM stafett 2013, 2014, 2015

Erik Boman

Sverige Erik Boman

Ålder26 år
Säsonger i Linné1
ModerklubbGävle OK
Meriter2:a JSM lång 2011
2:a JSM natt 2011
Erik Bonek

Österrike Erik Bonek

Ålder19 år
Säsonger i Linné4
ModerklubbNaturfreunde Wien
Meriter3:a skol-VM medel
17:e JEM lång 2019
Jannis Bonek

Österrike Jannis Bonek

Ålder21 år
Säsonger i Linné6
ModerklubbNaturfreunde Wien
Meriter6:a JVM lång 2018
2:a JEM lång 2017
2:a JEC sprint 2017
3:a JEC lång 2017
Etappsegar O-ringen H18E 2017
Sandra Boström

Sverige Sandra Boström

Ålder21 år
Säsonger i Linné15
ModerklubbOK Linné
Meriter1:a Oringen D20 2019
5:a JSM medel 2016
3:a USM lång D15 2014
3:a USM sprint D15 2014


Lisa Carlsson

Sverige Lisa Carlsson

Ålder33 år
Säsonger i Linné10
ModerklubbSkellefteå OK
Meriter31:a SM medel 2011
Vincent Coupat

Frankrike Vincent Coupat

Ålder34 år
Säsonger i Linné4
ModerklubbOTB
Meriter3:a VM stafett 2015
18:e VM sprint 2012
20:e VM lång 2016
Christie Courtnage

Sydafrika Christie Courtnage

Ålder22 år
Säsonger i Linné1
ModerklubbRACO
Meriter1:a Sydafrikanska mästerskapen sprint 2016
Olof Eriksson

Sverige Olof Eriksson

Ålder31 år
Säsonger i Linné26
ModerklubbOK Fyrismalm
MeriterBästa andralag timoila 2018
Cécile Foltzer

Frankrike Cécile Foltzer

Ålder23 år
Säsonger i Linné5
ModerklubbOrientation Team Besançon
Meriter3:a militär-VM stafett 2019
9:a militär-VM lång 2019
50:e VM lång 2019
Växlade som 21:a på Venla 2017
Sprang i linnés förstalag på tiomila 2019
Hilda Forsgren

Sverige Hilda Forsgren

Ålder27 år
Säsonger i Linné9
ModerklubbEnebybergs IF
Meriter2:a O-Ringen D21L 2019
3:a JVM stafett 2013
3:a SM stafett D20 2013
9:a JVM sprint 2013
4:a SM sprint D18 2010
Csaba Gösswein

Ungern Csaba Gösswein

Ålder35 år
Säsonger i Linné13
ModerklubbPostás SE
Meriter5:a VM stafett 2010
10:a VM stafett 2008
3:a Tiomila 2009
9:a Tiomila 2014
6:a JVM medel 2004
9:a JVM medel 2005
1:a JEC lång 2005
1:a EYOC lång 2003
Hedwig Haas

Sverige Hedwig Haas

Ålder24 år
Säsonger i Linné2
ModerklubbNybro OK
Meriter4:a Natt SM 2016
36:a Lång SM 2019
1:a Hu & Hei 2019
7:a 25-manna 2019
Sixten Hillerhag

Sverige Sixten Hillerhag

Ålder23 år
Säsonger i Linné2
ModerklubbIFK Lidingö SOK
Meriter5:a sträcka 1 JSM stafett 2017
7:a 25-manna 2018
31:a tiomila 2019
23:a Swedish League 2017
Patrick Jaffe

Australien Patrick Jaffe

Ålder22 år
Säsonger i Linné1
ModerklubbMelbourne Forest Racers
Meriter3:a Australiensiska mästerskapen medel 2019
3:a Australiensiska mästerskapen sprint 2019
30:e JVM sprint 2018
Viktor Janrik

Sverige Viktor Janrik

Ålder23 år
Säsonger i Linné5
ModerklubbBromma Vällingby SOK
Meriter3:a deltävling i SL 2016
8:a USM sprint 2013
Rasmus Møller Jess

Danmark Rasmus Møller Jess

Ålder21 år
Säsonger i Linné5
ModerklubbOK Roskilde
Meriter5:a Danska mästerskapen medel 2019
3:a Danska juniormästerskapen lång 2018
Anna Karlström

Sverige Anna Karlström

Ålder21 år
Säsonger i Linné9
ModerklubbOK Linné
Meriter15:e JSM natt 2015
Lukas Liland

Norge Lukas Liland

Ålder21 år
Säsonger i Linné1
ModerklubbNydalen SK
Meriter1:a JVM stafett 2019
3:a JVM medel 2019
1:a Norska mästerskapen stafett 2019
David Lingfors

Sverige David Lingfors

Ålder32 år
Säsonger i Linné10
ModerklubbIF Hallby
Meriter2a på 10mila 2018 (först in på sträckan)
13:e SM natt 2018
21:a SM medel 2010
9:a 10MILA 2009
10:a JVM skid-O 2006
Anna Lithell

Sverige Anna Lithell

Ålder18 år
Säsonger i Linné9
ModerklubbOK Linné
Meriter
Kate Morrison

Nya Zeeland Kate Morrison

Ålder29 år
Säsonger i Linné9
ModerklubbHavelock North
Meriter1:a NZ championships sprint 2011
2:a NZ championships sprint 2012
2:a NZ championships medel 2012
22:a JVM lång 2009
Klara Möller

Sverige Klara Möller

Ålder19 år
Säsonger i Linné13
ModerklubbOK Linné
Meriter6:a 25-manna 2014
Tuve Möller

Sverige Tuve Möller

Ålder22 år
Säsonger i Linné15
ModerklubbOK Linné
Meriter20:e SM ultralång 2019
16:e JSM ultralång 2016
19:e JSM natt 2015
Olle Nilsson

Sverige Olle Nilsson

Ålder23 år
Säsonger i Linné13
ModerklubbOK Linné
Meriter8:a JSM sprint 2017
5:a JSM medel 2016
8:a JSM natt 2016
Pelle Nilsson

Sverige Pelle Nilsson

Ålder17 år
Säsonger i Linné11
ModerklubbOK Linné
Meriter
Josef Nordlund

Sverige Josef Nordlund

Ålder35 år
Säsonger i Linné19
ModerklubbLänna IF
Meriter1:a Oringen totalt (H35) 2019
2:a SM stafett 2011
12:a SM medel 2011
16:e SM medel 2009
Miloš Nykodým

Tjeckien Miloš Nykodým

Ålder29 år
Säsonger i Linné4
ModerklubbSK Žabovřesky Brno
Meriter4:a VM sprintstafett 2017
7:a EM lång 2018
1:a Världscuptävling 2018
1:a Jukola 2015
12:a VM medel 2014

Sandra Näslund

Sverige Sandra Näslund

Ålder23 år
Säsonger i Linné2
ModerklubbVästerås SOK
Meriter6:a JSM stafett 2017
Julia Ohlsson

Sverige Julia Ohlsson

Ålder25 år
Säsonger i Linné4
ModerklubbUddevalla OK
Meriter
Kristin Olovsson

Sverige Kristin Olovsson

Ålder25 år
Säsonger i Linné3
ModerklubbRehns BK
Meriter2:a SM sprint 2014¨
7:a SM medel 2014
10:a SM stafett 2018
10:a SM lång 2015
Ken Peeters

Belgien Ken Peeters

Ålder35 år
Säsonger i Linné4
ModerklubbTrol
Meriter13:e SM ultralång 2019
1:a BM natt 2017
1:a BM stafett 2010
Sprang VM 2010
Angelica Rask

Sverige Angelica Rask

Ålder30 år
Säsonger i Linné1
ModerklubbOK Enen
Meriter
Albin Ridefelt

Sverige Albin Ridefelt

Ålder28 år
Säsonger i Linné22
ModerklubbOK Linné
Meriter8:a VM lång 2019
5 SM Guld
3:a Världscupstävling medel 2016
2:a O-Ringen 2018
2:a tiomila 2017, 2018
Johannes Ridefelt

Sverige Johannes Ridefelt

Ålder23 år
Säsonger i Linné16
ModerklubbOK Linné
Meriter31:a tiomila 2019
Totalseger U-ringen 2007
Samantha Saeger

USA Samantha Saeger

Ålder38 år
Säsonger i Linné10
ModerklubbNew England OC
Meriter1:a North American Championships sprint 2012
29:a VM lång 2010
29:a VM sprint 2006
Oskar Sjöberg

Sverige Oskar Sjöberg

Ålder29 år
Säsonger i Linné10
ModerklubbTäby OK
Meriter1:a världscup sprintstafett 2017
4:a EM medel 2016
9:a EM sprint 2016
7:a EM långdistans 2014
3 guld student VM, 2014 & 2016
Oskar Spets Storhov

Norge Oskar Spets Storhov

Ålder21 år
Säsonger i Linné1
ModerklubbFreidig Orientering
Meriter1:a Norska juniormästerskapen stafett 2017
18:e JEM sprint 2017
28:e JEM lång 2017
4:a Norska juniormästerskapen medel 2019
4:a Norska juniormästerskapen sprint 2019
Joar Svartholm

Sverige Joar Svartholm

Ålder27 år
Säsonger i Linné2
ModerklubbGammelstads IF/ Bergnäsets AIK
Meriter1:a JVM skidorientering stafett 2012
4:a JVM skidorientering sprint 2013
2:a Night Hawk 2019
Hideto Takahashi

Japan Hideto Takahashi

Ålder22 år
Säsonger i Linné2
ModerklubbUTokyo OLK
Meriter3:a Japanese university championship 2018

Jan Troeng

Sverige Jan Troeng

Ålder39 år
Säsonger i Linné19
ModerklubbStorviks IF
Meriter1:a SM ultralång 2007
1:a SM stafett 2007
17:e NOC lång 2009
2:a JVM lång 2001
Mats Troeng

Sverige Mats Troeng

Ålder42 år
Säsonger i Linné19
ModerklubbStorviks IF
Meriter6:a VM lång 2001
10:a VM medel 2005
Johanna Trummer

Österrike Johanna Trummer

Ålder23 år
Säsonger i Linné4
Moderklubb
Meriter
Fay Walsh

Storbritannien Fay Walsh

Ålder23 år
Säsonger i Linné4
ModerklubbMid Wales Orienteering Club
Meriter
Leonore Winkler

Tyskland Leonore Winkler

Ålder24 år
Säsonger i Linné1
ModerklubbUSV Jena
Meriter3:a tyska mästerskapen sprint 2019
1:a tyska mästerskapen sprintstafett 2019
26:a JVM sprint 2018
Nitsan Yasur

Israel Nitsan Yasur

Ålder25 år
Säsonger i Linné2
ModerklubbEmek Yzrael
MeriterIsraelisk mästare 2020, 2019, 2018, 2017
Israelisk mästare, bergslöpning 2019
44 VM medel 2019
Johanna Öberg

Sverige Johanna Öberg

Ålder24 år
Säsonger i Linné5
ModerklubbRyda SK
Meriter18:e på världscuptävling medel Kina 2019
3:a O-Ringen D21E 2019
5:a SM långdistans 2018
2:a Student-VM långdistans 2018
1:a JVM stafett 2015

OK Linné Copyright © 2020 OK Linné — www.oklinne.nu
Tallbacksvägen 68, 756 45 Uppsala
Skriv ut