Anmälda lag

Lag vars betalning ännu inte registrerats finns på en separat lista.

Herr (35 anmälda)

LagDeltagareMotto/MålsättningKanot
#baratalang
Uppsala
Simon Eklöv
Carl-Johan Högberg
Släppa lös talangen och låta den blomma ut Acron
40årskrisarna
Uppsala/Sollentuna
Tomas Irvang
Kristian Svensk
Det blir inte roligare än man gör det.. Acron
Backsipporna
Uppsala
Henrik Fehn
Anders Bergqvist
The winner takes it all! Acron
Bröderna Hallgren
Storvreta / Umeå
Lars Hallgren
Per Hallgren
 egen
Bröderna Wilhelmsson
Sthlm/Falun
Mikael Wilhelmsson
Mathias Wilhelmsson
Spela "Helt seriöst vad gör du med din gröt" med Kaliffa - Den tycker Matte är grym! Alternativt This is the way med E-type, den funkar också. hyr
Carpe Adventures
Uppsala
Tobias born
Stefan Born
 Acron
Eksjö Garnisons IF
Eksjö
Christian Ericsson
William Blomström
Hejja hejja hejja!! : D egen
Fria konstnärer
Åkersberga/Uppsala
Mathias von Scherling
Terje Jontell
Försköna det offentliga rummet Acron
Förstagångsseniorer
Uppsala
Samuel Janemar
Christian Monaco
Hitta, orka, passera mållinje! Acron
Hamilton Adventure Team
Östersund/Umeå
Lars Löfgren
Erik Johansson
Chips o dipp efter målgång! egen
Hälsinglands Multisport CT
Segersta/Norrala
Tomas Svedberg
Claes Jonsson
 egen
Ingen aning!
Dalarna
Andreas Gröning
Jens Westergren
Vinna eller försvinna? egen
Isaberg Multisport
Anderstorp
Geir Inge Folkestad
Niclas Hörnquist
 egen
Lag 101
Uppsala/Skara
Mattias Lundblad
Magnus Södervall
Öka takta sista kvarta! Acron
Lag Wärjan
Jumkil/Sollentuna
Tomas Wärnsberg
Jens Andersson
 Acron
Lagös
Björklinge/Vattholma
Henrik Löthman
Mattias Löfqvist
Det är lätt att glömma av att komma ihåg att man är grymt bra som man är Acron
Matematikerna
Vimmerby/Solna
Cristian Olivestam
Örjan Stenflo
Att räkna rätt är mycket bra! Acron
MIT Tough Team
Västerås
Mattias Carlsson
Ola Wilhelmsson
I mål med stil Acron
MTB Malma Lag 1
Uppsala
Karl Nyberg
Tobias Rehnholm
 Acron
Optimation
Uppsala
Andreas Krafft
Björn Söderlund
 Acron
Rejlers IF/KA
norköpping
Henrik Vuorinen
Jonas Viklund
 egen
Stockholm multi - Late bloomers
Stockholm/Sollentuna och Bromma
Fredrik Andersson
Niklas Johansson
Ända in i kaklet Acron
Team Brunksters
Uppsala
Arvid Roos
Victor Bylund
Ungt blod vid gott mod egen
Team D.A.R.E
Borlänge
Jan-Erik Mattsson
Simon Böhme Florén
Inte glömma SI-pinnen Acron
Team db
Sundborn
Björn Lindell
Daniel Ollinen Jansson
 Acron
Team Frödin
Uppsala/Åkersberga
Johan Frödin
Mikael Frödin
Kämpa till slutet Acron
Team Hagus
Uppsala
Hans Hagberg
Tobias Gustafsson
Kämpa väl och på övre halvan i kanoten!  egen
Team Hammarö
Hammarö
Martin Tyrenhag
Michael Soare
 hyr
Team Knivsta USUK
Alsike / Knivsta
David Munn
Jonathan Royce
 Acron
Team Närtuna
Närtunaby/Uppsala
Henrik Strandemar
Erik Sterner
 Acron
Team Staka
Uppsala/Uppsala
Daniel Nilsson
Andreas Berthagen
 Acron
Team Valboys
Valbo
Stefan stridh
Torbjörn Blom
 Acron
The pjukers
Visby/Uppsala
Jacob Werner
Per Grywenz
 Acron
Uppsala Multisport
Uppsala
Anton Lidblad
Sonny Peterson
 egen
Vreta XL
Vreta
Fredrik Björklund
Fredrik Hjelm
Snabbast i Vreta? Acron
 

Dam (6 anmälda)

LagDeltagareMotto/MålsättningKanot
CITY WOLFS/Uppsala Multisport
Västerås/Uppsala
Åsa Wallinder
Pernilla Lagergren
 egen
Etta goes fast
Stockholm
Emma Carlsson
Lotta Bertilsson
Envishet, tålamod, vilja! Acron
Mellaneliten
UPPSALA
Evonne Strand
Lena Grandin
Never, never give up... Acron
Racersoporna
Uppsala
Jessica Hjelmhagen
Ylva Geber
För en renare skog/ Vinna hyr
Team Gösta 1
Uppsala/Örebro
Maria Gustafsson
Karin Gustafsson
 Acron
Team Gösta 2
Uppsala
Elsa Graneland
Eva Gustafsson
Siktar på att besegra Team Gösta 1 Acron
 

Mixed (18 anmälda)

LagDeltagareMotto/MålsättningKanot
A och O
SOLLENTUNA
Anna Lindskoog Pettersson
Ove Pettersson
 Acron
Benkers
Uppsala
Kerstin Hagberg
Bengt Ahlgren
Med kanot nästa år! egen
CITY WOLFS
västerås/skoghall
Thomas wallinder
Eva sätherberg
 egen
De hopplösa
Uppsala
Sabine Herms
Kennet Fredriksson
Att utmanna skrattmusklerna Acron
Enstalund raiders
Östersund/Uppsala
Julia Angelsiöö
Ulf Angelsiöö
 Acron
JohJoh
Täby, Vaxholm
Johanna Wallensten
Johan Karlöf
Ha kul och bli lite trött Acron
KMTi adventure
Östersund/ Karlstad
Ingrid Stengård
Johan Siggesson
ha kul Acron
Lucky Pears
Gävle
Jenny Johansson
Mattias Johansson
 Acron
Naturkompaniet Pioneers
Sundsvall/Östersund
Torbjörn Palm
Marie Krysander
 Acron
Persson/Dahlström
Uppsala/Sundsvsll
Johan Dahlström
Sofia Persson
 Acron
Rimbo BMK
Norrtälje
Tommy Lindberg
Rebecka Lindberg
Kämpa väl och vinna. egen
Skogis IF
Uppsala
Emil Nagy
Kristin Olovsson
 hyr
Som SJ, fast i tid
Bromma
Sofia Pettersson
Johan Rydberg
 Acron
Team CT
Uppsala
Caisa Sindt
Tobias Axner
Att ha en rolig dag och inte komma vilse :) Acron
Team Järfälla OK
Järfälla
Anne-Li Lidman
Erik Nylund
Paddla som furier och springa som gaseller egen
Team Lord
Stockholm
Arne Lord
Johanna Lord
Corremos como locos hyr
Team Solgården
Uppsala
Linda Wåhlström
Henrik Wåhlström
 Acron
Team TB
Nyhammar/Borlänge
Therese Bredenberg
Björn Granholm
Det är ju ändå tanken som räknas! Acron
 

Ungdom (9 anmälda)

LagDeltagareMotto/MålsättningKanot
IFK Mora OK 1
Mora
Egil Lissmyr
Thobias Brodin
Glädje egen
IFK Mora OK 2
Mora
Alva Ersson
Sofie Karlsson Holmér
Pepp egen
IFK Mora OK 3
Mora
Ivar Lissmyr
Alfred Danielsson
Delaktighet  egen
IFK Mora OK 4
Mora
Rebecka Åkärbjär
Linnéa Hermansson
Glädje egen
IFK Mora OK 5
Mora
Sebastian Åkärbjär
Simon Karlsson Holmér
Gemenskap egen
IFK Mora OK 6
Mora
Julia Meijer
Elsa Hermansson
Kämparglöd egen
Kusinsvin
Uppsala/Sävedalen
Hugo Bergendahl Hansson
Casper Skepp
Slå Frizzy sisters egen
Motståndarlaget
Uppsala
Aron Hellgren
VIktor Jemth
Kriga hela vägen egen
Pappa betalar
Uppsala
Elliot Angelsiöö
Emil Boström
Inte över förrän mållinjen är passerad egen
 

Light Generation (9 anmälda)

LagDeltagareMotto/MålsättningKanot
Far & Son
Uppsala
Jörgen Hellgren
Malte Hellgren
Vi hade iaf tur med vädret egen
IFK Mora OK 7
Mora
Elin Gezelius
Lena Karlsson Holmer
Roligt egen
Jemth på gång
Uppsala
Per Jemth
Albin Jemth
Komma i mål egen
JoMa
Uppsala
Johan Bjersand-Hellström
Mats Hellström
Fort och fel egen
Kakmonstren
Vattholma
Alva Nyström
Ing-Marie Nyström
Cookies egen
Perssons Pack
Rasbo
Tove Persson
Andreas Persson
Frisk luft hälften vunnet! egen
Sparrman
Uppsala
Adam Sparrman
Malin Sparrman
 egen
Stentrollen
Uppsala
Karin Hallin
Moa Lundin
Ut på tur aldrig sur! egen
Virrpannorna
Borlänge
Irma Berg
Anders Berg
 egen
 

Light Erfaren (1 anmälda)

LagDeltagareMotto/MålsättningKanot
Par i Ess
Uppsala
Ian von Essen
Malin von Essen
Mycket kärlek egen
 

Light Valfri (7 anmälda)

LagDeltagareMotto/MålsättningKanot
De O-Oövervinnerliga
Uppsala
Jonas Stenberg
Tobias Andersson
Tio år sedan vår första Raid och detta är bara början egen
Frizzy sisters
Uppsala/Sävedalen
Sofie Bergendahl
Katrin Skepp
Slå kusinsvinen egen
Maria & Johanna
Uppsala
Maria von Essen
Johanna von Essen
 egen
Rowa
Uppsala
Ulf Rowa
Therese Rowa
Prova på för första gången egen
Team kusin
Borlänge/Upplands Väsby
Jesper Berg
Alexander Hartman
 egen
Utmanarna
Falun/Borlänge
Florence Berg
Anna Elgesjö
 egen
VJS
Uppsala/Mariehamn
Jimmy Sundblom
Vilmer Sundblom
Sakta men säkert egen