Månadsprogram september 2018
OK Linné Elit Ungdom Bredd Veteran
<< Augusti 2018 Excel Oktober 2018 >>
v.35 lördag 1 Ungdom Ungdoms-SM lång  
Ungdom Terränglopp Storvretaklassikern 
Hela klubben Öppet Roslagsmästerskap Rånäs OK & VÖOL
Hela klubben TempO OK Linné  
söndag 2 Ungdom Ungdoms-SM stafett
Hela klubben PreO OK Linné  
v.36 måndag 3 Hela klubben Rockgympa Hågadalskolan 19.00    
Hela klubben Styrelsemöte KG 18.15
tisdag 4 Hela klubben Skillz #1 - Speed-Skillz KG 18.00  
Ungdom Teknikträning 3, Läbyvad, 18.00 
Hela klubben Motionsorientering Uppland Rasbo IK
Bredd Breddträning, teknikträning 3, Läbyvad, 18.00 
Ungdom Nybörjarkurs KG 18.00
onsdag 5 Hela klubben Skillz #2 - SM-Skillz KG 17.30 Anmälan!   
torsdag 6 Ungdom Teknik-Tempo 1, fortsättningsgrupper, KG 18.00 
fredag 7    
lördag 8 Hela klubben SM långdistans  
Hela klubben Linnéklassikern medel
söndag 9 Hela klubben SM långdistans  
Hela klubben Linnéklassikern lång Upplandscupen deltävling 2
v.37 måndag 10 Hela klubben Rockgympa Hågadalskolan, 18:30 Uppvärmning löpning, 19.00 Gympa  
tisdag 11 Hela klubben Formtoppnings-intervaller KG 18.00 
Ungdom Teknikträning 4, Skogshyddan, 18.00 
Bredd Breddträning, teknikträning 4, Skogshyddan, 18.00 
Ungdom Nybörjarkurs KG 18.00
onsdag 12 Hela klubben Skillz #3 - Stafett-Skillz KG 17.30 Anmälan!   
torsdag 13 Hela klubben Helklubbsträning 3 Stadsskogen Anmälan! 
Ungdom Helklubbsträning 3 Stadsskogen Anmälan! 
fredag 14 Hela klubben SM Medeldistans  
lördag 15 Hela klubben SM Medeldistans
Hela klubben Österåkerskaveln
söndag 16 Hela klubben SM Stafett  
v.38 måndag 17 Hela klubben Rockgympa Hågadalskolan, 18:30 Uppvärmning löpning, 19.00 Gympa  
tisdag 18 Hela klubben Skillz #4 - Sprint-Skillz Ekeby F&S 18.00    
Ungdom Teknikträning 5, KG 18.00 
Bredd Breddträning, teknikträning 5, KG 18.00 
Ungdom Nybörjarkurs KG 18.00
onsdag 19  
torsdag 20 Hela klubben Skillz #5 - Kurv-Skillz KG 17.30 Anmälan!   
Ungdom Teknik-Tempo 2, fortsättningsgrupper, KG 18.00 
fredag 21    
lördag 22 Hela klubben DM Medel OK Triangeln, Upplandscupen deltävling 3  
söndag 23 Hela klubben DM Stafett, Långhundra IF  
v.39 måndag 24 Hela klubben Rockgympa Hågadalskolan, 18:30 Uppvärmning löpning, 19.00 Gympa  
tisdag 25 Hela klubben Intervaller KG 18.00 
Ungdom Teknikträning 6, Stadsskogen, 18.00 
Bredd Breddträning, teknikträning 6, Stadsskogen, 18.00 
Ungdom Nybörjarkurs KG 18.00
onsdag 26 Hela klubben Skillz #6 - Pure-Skillz KG 17.00 / 18.00 Anmälan!   
torsdag 27 Hela klubben Helklubbsträning 4 Stabbysprinten OK Linné   
Ungdom Helklubbsträning 4 Stabbysprinten OK Linné
fredag 28    
lördag 29 Hela klubben VÖOL 2-dagars , Upplandscupen final  
söndag 30 Hela klubben VÖOL 2-dagars
<< Augusti 2018
Oktober 2018 >>

OK Linné Copyright © 2018 OK Linné — www.oklinne.nu
Tallbacksvägen 68, 756 45 Uppsala
Skriv ut