Månadsprogram april 2015
OK Linné Ungdom Junior/senior 40+ Veteran
<< Mars 2015 Excel Maj 2015 >>
v.14
onsdag 1 Hela klubben Provlöpning Uppsala Möte, KG 17:30! Anmälan!   
torsdag 2 Ungdom Påsk-lov Skärtorsdagen  
fredag 3 Hela klubben 10MILA-träning Lindbacken Rånäs  Långfredagen
lördag 4   Påskafton  
söndag 5 Hela klubben Kolmårdsmedeln Klubbresa, se medlemsinfo Påskdagen  
v.15
måndag 6 Hela klubben Kolmårdskavlen Klubbresa, se medlemsinfo Annandag påsk  
tisdag 7 Hela klubben Intervaller KG 18.00 
Ungdom Teknikträning 1 (Vanlig bana), KG 18.00 
onsdag 8 Hela klubben 10MILA-träning Lunsen KG 17.30 / 19.30 Anmälan!   
torsdag 9 Ungdom O-slingor (06-99), KG 18.00   
fredag 10 Hela klubben Grymnatta Väsby OK  
lördag 11 Hela klubben Utlämning Linnékläder KG 9.45-10.10  
Hela klubben Lännamedeln Avresa KG 10.15
Hela klubben Herr och Damsamling + Info om Etixx KG 17:00-18:30
söndag 12 Hela klubben Rånässtafetten Rånäs OK Avresa KG 8.00, herrar sträcka 1 7.40
v.16
måndag 13 Hela klubben Rockgympa + Innebandy Hågadalsskolan 18:00   
Hela klubben Styrelsemöte KG 18:15
tisdag 14 Hela klubben Långa Backintervaller KG 18.00 
Ungdom Teknikträning 2 (Växla teknik och fart), Lunsen (Nyby), 18.00. Samåkning från KG 17.30  
Hela klubben Breddträning , Lunsen (Nyby), 18.00 
onsdag 15 Hela klubben Natt-SM-träning KG 17.30 / OBS NY TID! 19.45 Anmälan! 
torsdag 16 Ungdom O-slingor (06-99), KG 18.00   
Hela klubben Utlämning Linnékläder KG 17.30-18.00
fredag 17 Hela klubben Natt-SM Attunda OK
lördag 18 Hela klubben Stigtomtakavlen OK Hällen  
Hela klubben Arosträffen Västerås SOK
Hela klubben Attunda långdistans Attunda OK
söndag 19 Hela klubben Stigtomtakavlen OK Hällen
Hela klubben Enenracet OK Enen Avresa KG kl 9.15
v.17
måndag 20 Hela klubben Rockgympa + Innebandy Hågadalsskolan 18:00  
tisdag 21 Hela klubben Intervaller KG 18.00 
Ungdom Teknikträning 3 (Sista säkra), KG 18.00 
Hela klubben Breddträning, KG 18.00 
onsdag 22 Hela klubben Kartistoppning, Uppsala Möte KG 18:00 
torsdag 23 Hela klubben Medeldistans med SportIdent KG 18.00 Anmälan!   
Ungdom O-slingor (06-99), KG 18.00 
fredag 24 Hela klubben Uppsala Möte, Natt Rasbo IK & Upsala IF
lördag 25 Hela klubben Swedish League Stigsökarna & Åmåls OK  
Hela klubben Uppsala Möte, Medel OK Linné
söndag 26 Hela klubben Swedish League Stigsökarna & Åmåls OK  
Hela klubben Uppsala Möte, Lång IF Thor
v.18
måndag 27 Hela klubben Rockgympa + Innebandy Hågadalsskolan 18:00  
tisdag 28 Hela klubben Intervaller KG 18.00   
Ungdom Teknikträning 4 (Höjdkurvor), Lunsen (Sand), 18.00 
Hela klubben Breddträning, Lunsen (Sand), 18.00 
onsdag 29 Hela klubben OL-Intervaller Anmälan!   
torsdag 30 Ungdom O-slingor (06-99), KG 18.00  Valborgsmässoafton  
<< Mars 2015
Maj 2015 >>

OK Linné Copyright © 2015 OK Linné — www.oklinne.nu
Tallbacksvägen 68, 756 45 Uppsala
Skriv ut