Månadsprogram maj 2019
OK Linné Elit Ungdom Bredd Veteran
<< April 2019 Excel Juni 2019 >>
v.18 onsdag 1 Hela klubben IFK Lidingö Medel Första maj  
Hela klubben Hammarslaget Sprint + Medel
Ungdom Silverjakten Sala OK
torsdag 2 Ungdom Torsdags-tempo KG 18.00   
fredag 3 Hela klubben Swedish League Stockholm Sprint  
lördag 4 Hela klubben Swedish League Stockholm Medel Avfärd KG 8.00 och 8.45  
Hela klubben Roslagshelg Lång
söndag 5 Hela klubben Swedish League Stockholm Final Avfärd KG 8.15
Hela klubben Roslagshelg Medel
v.19 måndag 6 Hela klubben Styrelsemöte KG 18.15  
Hela klubben Rockgympa Hågadalsskolan 18.30/19.00 
tisdag 7 Hela klubben Långsträcks-Intervaller KG 18.00, ingen föranmälan krävs! 
Ungdom Teknikträning f 03-10 Plantskolan 
Bredd Breddträning Plantskolan (tillsammans med ungdomsträningen)
Ungdom Skogslek/Skogsrally KG 18.00
onsdag 8    
torsdag 9 Hela klubben Knockout-sprint Uppsala 9.00
Hela klubben Kangasala-Cup #1 KG 18.00 Anmälan 
Ungdom Torsdags-tempo KG 18.00 
fredag 10    
lördag 11 Hela klubben Gävleloppet Medel  
söndag 12 Hela klubben Gävleloppet Lång  
v.20 måndag 13 Hela klubben Rockgympa Hågadalsskolan 18.30/19.00   
tisdag 14 Ungdom DM Sprint OK Enen Avresa KG 17.00
Ungdom Skogslek/Skogsrally KG 18.00
onsdag 15 Hela klubben Stockholm City Cup 1  
Hela klubben Kangasala-Cup #2 (eller Dina rum i Lunsen) KG 18.00 /Karlsro 18.20 Anmälan 
torsdag 16 Hela klubben Blodomloppet
Hela klubben Motionsorientering i Uppland OK Roslagen
fredag 17    
lördag 18 Hela klubben Faxeträffen Medel  
Ungdom Distriktsläger Gåvsta Anmälan
söndag 19 Hela klubben Faxeträffen Lång  
Ungdom Distriktsläger Gåvsta Anmälan
Bredd Breddträning Gemensam träning på Veckans bana v.20 samling P Börje kyrka kl 10.00 
v.21 måndag 20 Hela klubben Rockgympa Hågadalsskolan 18.30/19.00 
tisdag 21 Hela klubben Sprintintz KG 18.00, ingen föranmälan krävs! 
Ungdom U-ringen etapp 1 
onsdag 22 Hela klubben Stockholm City Cup 2
torsdag 23 Hela klubben Kangasala-Cup #3 KG 18.00 Anmälan   
Ungdom Teknikträning Fiby Orange och violett ungdom Avfärd KG 17.30 Anmälan 
Hela klubben Motionsorientering i Uppland OK Rodhen
fredag 24 Hela klubben Gropen Extreme  
lördag 25 Hela klubben Gropen Extreme
Hela klubben Provlöpning O-Ringen 
Hela klubben Tour de Medelpad Lång
söndag 26 Hela klubben Tour de Medelpad Medel
v.22 måndag 27 Hela klubben Rockgympa Hågadalsskolan 18.30/19.00 
tisdag 28 Hela klubben Jukola/Venlatest KG 17:30  
Ungdom U-ringen etapp 2
Hela klubben Motionsorientering i Uppland OK Roslagen
Hela klubben Motionsorientering i Uppland IF Thor
onsdag 29 Ungdom Fadderträning Lunsen/Nyby 
torsdag 30   Kristi himmelfärds dag  
fredag 31 Hela klubben SM Sprint Kval  
<< April 2019
Juni 2019 >>

OK Linné Copyright © 2019 OK Linné — www.oklinne.nu
Tallbacksvägen 68, 756 45 Uppsala
Skriv ut