Månadsprogram ungdom, september 2016
OK Linné Elit Ungdom Bredd Veteran
<< Augusti 2016 Excel Oktober 2016 >>
v.35 torsdag 1 Hela klubben Helklubbsträning 1 Samling KG 17.30 / Järlåsa kl 18 Anmälan   
Ungdom Helklubbsträning, se ovan
fredag 2 Hela klubben DM, natt, Uppland Avfärd KG 18:45
lördag 3 Hela klubben 6 sjöar, löplopp i Fjällnora
Hela klubben Storvretaklassikern, löplopp i Storvreta
Hela klubben Storstädning KG  
söndag 4 Hela klubben DM, lång, Uppland OBS! gemensam avfärd KG kl. 08:30
v.36 måndag 5 Hela klubben Styrelsemöte KG 18:15  
Hela klubben Rockgympa + Innebandy Hågadalsskolan 18:00 
tisdag 6 Ungdom Teknikträning 4 fortsättningsgrupper Karlsro Östra Lunsen 18.00. Avfärd KG 17.15 (boka plats i buss) 
Hela klubben Breddträning Karlsro 18.00 
Ungdom Skogslek 4 KG 18.00
Hela klubben Backintervaller KG 18.00 / Slottet 18.25 
onsdag 7 Hela klubben DM Medel Träning OBS! KG 17.30 Anmälan! 
torsdag 8 Hela klubben Helklubbsträning 2 Start 17.30 - 18.30 Stabby/Rickomberga Anmälan!   
Ungdom Helklubbsträning, se ovan
fredag 9    
lördag 10 Hela klubben DM, Medel, Uppland OBS! gemensam avfärd KG kl. 09.15  
Ungdom Upplandscupen deltävling 3
söndag 11 Hela klubben DM, Stafett, Uppland OBS! gemensam avfärd KG kl. 08.30
v.37 måndag 12 Hela klubben Rockgympa + Innebandy Hågadalsskolan 18:00   
tisdag 13 Ungdom Teknikträning 5 fortsättningsgrupper Sten Sture 18.00 
Hela klubben Breddträning Sten Sture 18.00 
Ungdom Skogslek 5 KG 18.00
Hela klubben OL-intervaller KG 18.00 
onsdag 14 Hela klubben OL-Träning KG 17:40 Anmälan! 
torsdag 15 Hela klubben Helklubbsträning 3 Start från 17.30 Anmälan! Gemensam avfärd 17.15 från KG   
Ungdom Helklubbsträning, se ovan
fredag 16 Ungdom Ungdoms-SM, sprint, Värmland  
Hela klubben Intensivkurs i orientering
lördag 17 Ungdom Ungdoms-SM, lång, Värmland  
Hela klubben Intensivkurs i orientering
Hela klubben SM lång, kval
Hela klubben Arosträffen, medel
söndag 18 Ungdom Ungdoms-SM, stafett, Värmland  
Hela klubben Intensivkurs i orientering
Hela klubben SM lång, final
v.38 måndag 19 Hela klubben Rockgympa + Innebandy Hågadalsskolan 18:00   
tisdag 20 Ungdom Teknikträning 6 fortsättningsgrupper Fäbodarna 18.00 
Ungdom Skogslek 6 KG 18.00
Hela klubben Intervaller KG 18.00 
Hela klubben SM-samling efter träningen ca 19:30-20:00 
Hela klubben Breddträning Fäbodarna 18.00 
onsdag 21 Hela klubben Medel-SM träning OBS! KG 17.20 Anmälan!   
torsdag 22 Hela klubben Helklubbsträning 4 Start från kl 17.30 Plantskolan Anmälan! Gemensam avfärd 17.15 från KG   
Ungdom Helklubbsträning, se ovan
fredag 23 Hela klubben SM medel, kval  
lördag 24 Hela klubben SM medel, final  
söndag 25 Hela klubben SM stafett
v.39 måndag 26 Hela klubben Rockgympa + Innebandy Hågadalsskolan 18:00   
tisdag 27 Ungdom Teknikträning 7 fortsättningsgrupper Nåntunaskolan 17.59 En minibuss bokad för samåkning från KG, anmäl! 
Ungdom Avslutning Skogslek KG 18.00
Hela klubben Intervaller KG 18.00 
onsdag 28 Hela klubben OL-Träning KG 17.00 (Day) / KG 18.30 (Night) Anmälan!   
torsdag 29 Hela klubben Helklubbsträning 5 Start 17.30-18.30 Stenhagen Anmälan! 
Ungdom Helklubbsträning, se ovan
fredag 30    
<< Augusti 2016
Oktober 2016 >>

OK Linné Copyright Š 2016 OK Linné — www.oklinne.nu
Tallbacksvägen 68, 756 45 Uppsala
Skriv ut