Månadsprogram ungdom, september 2017
OK Linné Elit Ungdom Bredd Veteran
<< Augusti 2017 Excel Oktober 2017 >>
v.35 fredag 1 Hela klubben DM natt Avresa KG 19.00  
lördag 2  
söndag 3 Hela klubben DM lång Avresa KG 8.15  
v.36 måndag 4 Hela klubben Rockgympa + Innebandy Hågadalsskolan 18.00   
Hela klubben Styrelsemöte KG kl 18.15
tisdag 5 Hela klubben Backintervaller KG 18.00/Slottet 18.25 
Ungdom Teknikträning 3 fortsättningsgrupper, Håga by 18.00, samåkning från KG 17.30. Boka plats i minibuss Solnedgång: 19.39 
onsdag 6 Hela klubben Teknik: From Fiby with love KG 17.30/Fiby urskog 18.00 Anmälan! Livelox 
Hela klubben MTBO-träning KG 18.00 
torsdag 7 Hela klubben Helklubbsträning 3 Plantskolan/Lunsen KG 17.30 / Start 17.30-18.30, fyra banor Anmälan!   
Ungdom Fortsättare: Helklubbsträning 3 Plantskolan/Lunsen Start 17.30-18.30 4 banor Anmälan!
fredag 8    
lördag 9 Hela klubben DM medel Avresa KG 8.45
söndag 10 Hela klubben DM stafett Avresa KG 8.15
v.37 måndag 11 Hela klubben Rockgympa + Innebandy Hågadalsskolan 18.00   
tisdag 12 Hela klubben OL-intervaller KG 17.30 
Ungdom Teknikträning 4 fortsättningsgrupper, Lurbo 18.00, Solnedgång: 19.18 
onsdag 13 Hela klubben Lång-SM träning Åland KG 17.15 Anmälan! 
torsdag 14 Hela klubben Helklubbsträning 4 Stordammen, Sävja + korvgrillning KG 17.30 / Start 17:30-18:30 4 banor Anmälan!   
Ungdom Fart/stryka/intervaller KG 18.00 
Ungdom Alternativ för fortsättare: Helklubbsträning (obs anmälan till helklubbsträningen)
fredag 15 Hela klubben USM sprint  
lördag 16 Hela klubben SM lång kval  
Hela klubben USM lång
söndag 17 Hela klubben SM lång final
Hela klubben USM distriktsstafett
v.38 måndag 18 Hela klubben Rockgympa + Innebandy Hågadalsskolan 18.00   
tisdag 19 Hela klubben Intervaller KG 18.00 
Ungdom Teknikträning 5 fortsättningsgrupper, Sävja 18.00, Avfärd KG 17.20. Boka plats i minibuss. Solnedgång: 18.57 OBS avsläpp Hemslöjdsvägen. P: Se info 
onsdag 20 Hela klubben SM-Medel-träning Lunsen KG 17.15 Anmälan! 
Hela klubben MTBO kvällstävling (ABCD-cup) start från 17.30 vid Ahrreniusplan, Ultuna 
torsdag 21 Hela klubben Helklubbsträning 5 Stadsskogen Start 17.45-18.15 4 banor Anmälan!   
Ungdom Fortsättare: Helklubbsträning 5 Stadsskogen Start 17.45-18.15 4 banor Anmälan!
fredag 22 Hela klubben SM medel kval  
lördag 23 Hela klubben SM medel final  
Hela klubben Europacup PreO OK Linné arrangerar =>funktionarsanmälan!
söndag 24 Hela klubben SM stafett
Hela klubben Europacup PreO OK Linné arrangerar =>funktionarsanmälan!
v.39 måndag 25 Hela klubben Rockgympa + Innebandy Hågadalsskolan 18.00   
tisdag 26 Hela klubben Backintervaller KG 18.00/Slottet 18.25 
Ungdom Teknikträning 6 fortsättningsgrupper, KG 18.00, Solnedgång: 18.35 
onsdag 27 Hela klubben Sprint Ekeby Starten 17.45 Anmälan! 
torsdag 28 Hela klubben Helklubbsträning 6 Stabbyskogen Start 17.45-18.15 4 banor Anmälan!  
Ungdom Fart/stryka/intervaller KG 18.00 
Ungdom alternativ för fortsättare: Helklubbsträning (obs anmälan till helklubbsträningen)
fredag 29    
lördag 30    
<< Augusti 2017
Oktober 2017 >>

OK Linné Copyright © 2017 OK Linné — www.oklinne.nu
Tallbacksvägen 68, 756 45 Uppsala
Skriv ut