Månadsprogram ungdom, april 2014
OK Linné Ungdom Junior/senior 40+ Veteran
<< Mars 2014 Excel Maj 2014 >>
v.14 tisdag 1 Hela klubben Intervaller KG 18.00 
Ungdom 05-06-gruppen upptakt vid KG 
Ungdom 04-98 O-banor Stadsskogen, KG 18.00 
Hela klubben OL-LOPPIS vid KG kl 18-20
Ungdom Skogslek 7-8 år KG 18.00
Ungdom Skogsrally 9-12 år KG 18.00
Hela klubben Nybörjarkurs vuxna KG 18.00
Hela klubben Breddträning KG 17.30-18.30 
onsdag 2 Hela klubben Teknik-träning KG 17.30 Dag /KG 19.30 Natt Anmälan! 
Hela klubben Breddträning svår KG 17.30 Anmälan! 
torsdag 3 Ungdom 04-98 O-slingor, KG 18.00   
fredag 4 Hela klubben Grymnatta Väsby OK Avfärd KG 19.00 
Hela klubben Svartnatta Vingåkers OK
lördag 5    
söndag 6 Hela klubben Enenracet OK Enen KG 09.15   
v.15 måndag 7 Hela klubben Rockgympa + Innebandy Hågadalsskolan 18:00   
tisdag 8 Hela klubben Intervaller KG 18.00 
Ungdom 05-06 Teknikträning KG 18
Ungdom 04-98 Teknikträning 1, Lunsen 18.00 
Ungdom Skogslek 7-8 år KG 18.00
Ungdom Skogsrally 9-12 år KG 18.00
Hela klubben Nybörjarkurs vuxna KG 18.00
Hela klubben Breddträning Plantskolan (Lunsen) 17.30-18.30 
onsdag 9 Hela klubben NattSM-träning KG 18.00 Dag /KG 19.45 Natt Anmälan! 
Hela klubben Breddträning svår KG 18.00 Anmälan! 
torsdag 10 Ungdom 04-98 O-slingor, KG 18.00   
fredag 11 Hela klubben SM Natt Sigtuna OK 
lördag 12 Hela klubben Lännasprinten Länna IF 
Hela klubben Juniorläger UOF
söndag 13 Hela klubben Rånässtafetten Rånäs OK
v.16 måndag 14 Hela klubben Rockgympa + Innebandy Hågadalsskolan 18:00 
tisdag 15 Hela klubben Intervaller KG 18.00   
Ungdom 04-98 Påsk-OL, KG 18.00, Anmälan! 
onsdag 16 Hela klubben Teknik-träning KG 18.00 Anmälan! 
Hela klubben Breddträning svår KG 18.00 Anmälan! 
torsdag 17 Hela klubben Stigtomtakavlen OK Hällen Skärtorsdagen  
Ungdom Påsklov
Hela klubben Häxjakten
fredag 18 Hela klubben Stigtomtakavlen OK Hällen Långfredagen  
Hela klubben Arosträffen Västerås SOK
lördag 19 Hela klubben Kolmårdsmedeln OK Kolmården Påskafton  
Hela klubben Påsk-OL Kjula IF
söndag 20 Hela klubben Silva League, Lång Finspångs SOK Påskdagen  
Hela klubben Silverjakten OK Norden/Sala OK 
v.17 måndag 21 Hela klubben Kolmårdskavlen OK Kolmården Annandag påsk
Hela klubben Järfälla OK, långdistans
tisdag 22 Hela klubben SprintSM-provlöpning Slottet 18.00 Anmälan! 
Ungdom 05-06 Teknikträning KG 18
Ungdom 04-98 Teknikträning 2, Vårdsätra 18.00 
Ungdom Skogslek 7-8 år KG 18.00
Ungdom Skogsrally 9-12 år KG 18.00
Hela klubben Breddträning KG 17.30-18.30 
onsdag 23 Hela klubben Teknik-träning KG 18.00 Anmälan!   
torsdag 24 Ungdom 04-98 O-slingor, KG 18.00   
Hela klubben Provlöpning Uppsala Möte, Lång KG 18.00 Anmälan! 
fredag 25 Hela klubben Uppsala möte, natt Rasbo IK & Upsala IF   
lördag 26 Hela klubben Silva League, Sprint Hjärnarps GH OL  
Hela klubben Uppsala möte, Medel IF Thor 
söndag 27 Hela klubben Silva League, Lång Hjärnarps GH OL  
Hela klubben Uppsala möte, Lång OK Linné
v.18 måndag 28 Hela klubben Rockgympa + Innebandy Hågadalsskolan 18:00   
tisdag 29 Hela klubben Intervaller KG 18.00  
Ungdom 05-06 Teknikträning KG 18
Ungdom 04-98 Teknikträning 3, Nåsten 18.00 
Hela klubben Breddträning KG 17.30-18.30 
onsdag 30 Hela klubben 10MILA-finslip KG 18.00 Dag /KG 20.30 Natt Anmälan!  Valborgsmässoafton  
Hela klubben Breddträning svår KG 18.00 Anmälan! 
<< Mars 2014
Maj 2014 >>

OK Linné Copyright © 2014 OK Linné — www.oklinne.nu
Tallbacksvägen 68, 756 45 Uppsala
Skriv ut