Månadsprogram ungdom, maj 2016
OK Linné Elit Ungdom Bredd Veteran
<< April 2016 Excel Juni 2016 >>
v.17 söndag 1 Hela klubben Tiomilaläger junior/senior Första maj
Hela klubben World Cup Polen
v.18 måndag 2 Hela klubben Rockgympa + Innebandy Hågadalsskolan 18:00 
Hela klubben Styrelsemöte KG 18:15
Hela klubben World Cup Polen
tisdag 3 Hela klubben Sprint-OL, Sävja KG 18.00 Anmälan! 
Ungdom Teknikträning 5 fortsättningsgrupper Skeppsvallen, Vänge 18.00. Avfärd KG 17.30 boka plats i minibuss 
Ungdom Nybörjarkurs Skogslek KG 18.00
Ungdom Nybörjarkurs Skogsrally KG 18.00
Hela klubben Breddträning Skeppsvallen, Vänge 18.00. Avfärd KG 17.30 boka plats i minibuss 
onsdag 4    
torsdag 5 Hela klubben Swedish League 5 Sprint WRE Kristi himmelfärds dag  
fredag 6  
lördag 7 Hela klubben Swedish League 6 Medel
Hela klubben Roslagshelg Lång Gemensam avfärd KG kl 09.00
söndag 8 Hela klubben Swedish League 7 Jaktstartsfinal  
Hela klubben Roslagshelg Medel Gemensam avfärd KG kl 09.00
v.19 måndag 9 Hela klubben Rockgympa + Innebandy Hågadalsskolan 18:00 
tisdag 10 Hela klubben Intervaller KG 18.00 
Ungdom Teknikträning 6 fortsättningsgrupper Samåkning KG 17.30 
Ungdom Nybörjarkurs Skogslek KG 18.00
Ungdom Nybörjarkurs Skogsrally KG 18.00
Hela klubben Tiomilasamling KG 19.45
Hela klubben Klädförrådet öppet KG 19.00 - 19.45 
onsdag 11 Hela klubben Tiomilaträning KG 18.00 Anmälan! 
Hela klubben Världsorienteringsdagen Slottet kl 10-19 
torsdag 12 Ungdom Stafetträning KG 18.00 Anmälan! 
fredag 13    
lördag 14 Hela klubben Tiomila Pingstafton  
söndag 15 Hela klubben Tiomila Pingstdagen
v.20 måndag 16 Hela klubben Rockgympa + Innebandy Hågadalsskolan 18:00 
tisdag 17 Hela klubben OL-intervaller KG 18.00 
Ungdom U-ringen etapp 1
onsdag 18 Hela klubben Provlöpning, Linnéklassikern KG 18.00 Anmälan! 
torsdag 19 Ungdom Sprint Ekeby 18.00 OBS! Flyttad till 2 juni   
fredag 20 Hela klubben JVM-test Sprint  
lördag 21 Hela klubben 21-28 maj: EM i Tjeckien
Hela klubben JVM-test Medel
söndag 22 Hela klubben JVM-test Lång
v.21 måndag 23 Hela klubben Rockgympa + Innebandy Hågadalsskolan 18:00   
tisdag 24 Hela klubben Backintervaller KG 18.00 
Ungdom U-ringen etapp 2 Gemensam avfärd KG 17.20
onsdag 25 Hela klubben Road to Rio: Olympic Training Anmälan! 
Hela klubben Damsamling KG ca 19.30 
torsdag 26 Ungdom DM, sprint, Uppland
fredag 27    
lördag 28 Hela klubben Venla/Jukola-träningsdag KG 8:30 Anmälan!
Hela klubben Städförmiddag KG 11:00 Anmälan! 
söndag 29    
v.22 måndag 30 Hela klubben Rockgympa + Innebandy Hågadalsskolan 18:00 
tisdag 31 Hela klubben Intervaller KG 18.00 
Ungdom U-ringen etapp 3
<< April 2016
Juni 2016 >>

OK Linné Copyright © 2016 OK Linné — www.oklinne.nu
Tallbacksvägen 68, 756 45 Uppsala
Skriv ut