Månadsprogram bredd, september 2016
OK Linné Elit Ungdom Bredd Veteran
<< Augusti 2016 Excel Oktober 2016 >>
v.35 torsdag 1 Helklubbsträning 1 Samling KG 17.30 / Järlåsa kl 18 Anmälan   
fredag 2 DM, natt, Uppland Avfärd KG 18:45
lördag 3 6 sjöar, löplopp i Fjällnora
Storvretaklassikern, löplopp i Storvreta
Storstädning KG  
söndag 4 DM, lång, Uppland OBS! gemensam avfärd KG kl. 08:30
v.36 måndag 5 Styrelsemöte KG 18:15  
Rockgympa + Innebandy Hågadalsskolan 18:00 
tisdag 6 Breddträning Karlsro 18.00 
Backintervaller KG 18.00 / Slottet 18.25 
onsdag 7 DM Medel Träning OBS! KG 17.30 Anmälan! 
torsdag 8 Helklubbsträning 2 Start 17.30 - 18.30 Stabby/Rickomberga Anmälan!   
fredag 9    
lördag 10 DM, Medel, Uppland OBS! gemensam avfärd KG kl. 09.15  
söndag 11 DM, Stafett, Uppland OBS! gemensam avfärd KG kl. 08.30
v.37 måndag 12 Rockgympa + Innebandy Hågadalsskolan 18:00   
tisdag 13 Breddträning Sten Sture 18.00 
OL-intervaller KG 18.00 
onsdag 14 OL-Träning KG 17:40 Anmälan! 
torsdag 15 Helklubbsträning 3 Start från 17.30 Anmälan! Gemensam avfärd 17.15 från KG   
fredag 16 Intensivkurs i orientering  
lördag 17 Intensivkurs i orientering  
SM lång, kval
Arosträffen, medel
söndag 18 Intensivkurs i orientering  
SM lång, final
v.38 måndag 19 Rockgympa + Innebandy Hågadalsskolan 18:00   
tisdag 20 Intervaller KG 18.00 
SM-samling efter träningen ca 19:30-20:00 
Breddträning Fäbodarna 18.00 
onsdag 21 Medel-SM träning OBS! KG 17.20 Anmälan!   
torsdag 22 Helklubbsträning 4 Start från kl 17.30 Plantskolan Anmälan! Gemensam avfärd 17.15 från KG   
fredag 23 SM medel, kval  
lördag 24 SM medel, final  
söndag 25 SM stafett
v.39 måndag 26 Rockgympa + Innebandy Hågadalsskolan 18:00   
tisdag 27 Intervaller KG 18.00 
onsdag 28 OL-Träning KG 17.00 (Day) / KG 18.30 (Night) Anmälan! 
torsdag 29 Helklubbsträning 5 Start 17.30-18.30 Stenhagen - Gemensam avresa KG 17.15 Anmälan! 
fredag 30    
<< Augusti 2016
Oktober 2016 >>

OK Linné Copyright © 2016 OK Linné — www.oklinne.nu
Tallbacksvägen 68, 756 45 Uppsala
Skriv ut