Månadsprogram bredd, april 2016
OK Linné
Elit
Ungdom
Bredd
Veteran
<< Mars 2016
Excel
Maj 2016 >>
v.13
fredag 1
Svartnatta
lördag 2
söndag 3
Mälarhöjdens IK OK Medel
Gemensam avresa KG 09:00
v.14
måndag 4
Rockgympa + Innebandy
Hågadalsskolan 18:00
Styrelsemöte
KG 18:15
tisdag 5
OL-Intervaller
KG 18.00
Breddträning
, KG 17.40, Dalkarlskärret 18.00
onsdag 6
10Mila-träning
KG 18.00
torsdag 7
fredag 8
Observationstävling WC/EM: medel
Grymnatta
Gemensam avfärd KG kl 19.15
lördag 9
Swedish League 1 Sprint WRE
Lännamedeln
Gemensam avfärd KG 10.30
söndag 10
Swedish League 2 Lång WRE
Rånässtafetten
Gemensam avfärd KG 8.45
v.15
måndag 11
Rockgympa + Innebandy
Hågadalsskolan 18:00
Möte funktionärer Uppsala möte
KG 19.00
tisdag 12
Intervaller
KG 18.00
Klädförrrådet öppet
KG 19.00-20.00
Breddträning
, KG 18.00
onsdag 13
10Mila-träning
KG 18.00
Anmälan!
torsdag 14
fredag 15
SM Natt
lördag 16
Stigtomtakavlen
söndag 17
Stigtomtakavlen
Enenracet
Gemensam avfärd KG 9:15
v.16
måndag 18
Rockgympa + Innebandy
Hågadalsskolan 18:00
tisdag 19
Intervaller
KG 18.00
Breddträning
, Turelund 18.00
onsdag 20
10Mila-träning Lunsen
KG 18.00
Anmälan!
torsdag 21
Herrsamling
KG 19.30
fredag 22
Uppsala möte: Natt
lördag 23
Swedish League 3 Lång
Uppsala möte: Medel
söndag 24
Swedish League 4 Medel
Uppsala möte: Lång
v.17
måndag 25
Rockgympa + Innebandy
Hågadalsskolan 18:00
tisdag 26
Backintervaller
KG 18.00
Breddträning
, KG 18.00
onsdag 27
10Mila-träning
Dag: KG 18.00, Natt: KG 20.00
Anmälan!
torsdag 28
Uppsala Sprint Event
fredag 29
10-mila läger junior/senior
lördag 30
10-mila läger junior/senior
Valborgsmässoafton
World Cup Polen
<< Mars 2016
April 2023
Maj 2023
Juni 2023
Juli 2023
Augusti 2023
September 2023
Oktober 2023
November 2023
December 2023
Januari 2024
Februari 2024
Mars 2024
April 2024
Maj 2024
Juni 2024
Juli 2024
Augusti 2024
September 2024
Oktober 2024
November 2024
December 2024
Januari 2025
Februari 2025
Maj 2016 >>
Copyright © 2024
OK Linné — www.oklinne.nu
Tallbacksvägen 68, 756 45 Uppsala