måndag 1 |
|
Rockgympa Hågadalsskolan 18.00 OBS! vi kör som vanligt |
Första maj |
|
tisdag 2 |
|
Intervaller KG 18.00 eller vid start 18.15 |
|
|
Teknikträning 4 fortsättningsgrupper, Turelund 18.00. Samåkning från KG 17.30 (minibussplats: Anmälan!) |
|
Skogslek/Skogsrally/forts.grupp 09/10 KG 18.00 |
|
Breddträning, Turelund 18.00 |
|
10-MILA FIRANDE KG 19.30. Se nyhet för mer info. |
onsdag 3 |
|
Teknikträning KG 18.00 Anmälan! |
|
|
MTBO KG 18.00 |
torsdag 4 |
|
Sprintträning Pulkabacken Valsätra18:15 |
|
fredag 5 |
|
|
|
lördag 6 |
|
Roslagshelg, lång Avresa 8.30 |
|
|
SM ultralång |
|
USEK Klubbläger, Roslagen Anmälan! |
söndag 7 |
|
Roslagshelg, medel Avresa 8.30 |
|
|
USEK Klubbläger, Roslagen Anmälan! |
måndag 8 |
|
Rockgympa Hågadalsskolan 18.00 |
|
|
Styrelsemöte KG 18.15 |
tisdag 9 |
|
O-intervaller KG 18.00 |
|
|
Teknikträning 5 fortsättningsgrupper, Gamla Uppsala 18.00 (samåkning från KG 17.30) |
|
Skogslek/Skogsrally/forts.grupp 09/10 KG 18.00 |
|
Breddträning, Gamla Uppsala 18.00 |
onsdag 10 |
|
Teknikträning i Järlåsa KG 18.00 Anmälan! |
|
torsdag 11 |
|
Helklubbsträning sprint Anmälan! |
|
|
Helklubbsträning sprint Anmälan! |
fredag 12 |
|
Swedish League sprint (WRE) Bollnäs |
|
|
USM Läger, Borlänge |
lördag 13 |
|
Swedish League medel (WRE) Bollnäs |
|
|
USM Läger, Borlänge |
söndag 14 |
|
Swedish League jaktstart Bollnäs |
|
|
USM Läger, Borlänge |
måndag 15 |
|
Rockgympa Hågadalsskolan 18.00 |
|
tisdag 16 |
|
Testbana KG 18.00 |
|
|
U-ringen Etapp 1, L-100. Samåkning från KG 17.20. Boka plats i minibuss |
|
Klädutlämning KG 17.45-18.00 och ca 20.00-20.15 |
onsdag 17 |
|
Teknikträning KG 18.00 Anmälan! |
|
|
MTBO Hammarskog 18.00 |
torsdag 18 |
|
Blodomloppet |
|
fredag 19 |
|
VM-test lång |
|
|
DM, sprint, Uppland |
lördag 20 |
|
Distriktsläger Anmälan!) |
|
söndag 21 |
|
VM-test medel |
|
|
Distriktsläger Anmälan!) |
måndag 22 |
|
Rockgympa Hågadalsskolan 18.00 |
|
|
Prova på skyttemomentet i OL-skytte Storvreta IP 18.00 |
|
01-04: Prova på skyttemomentet i OL-skytte Storvreta IP 18.00 |
tisdag 23 |
|
Backintervaller KG 18.00 vid slottet 18.20 |
|
|
U-ringen Etapp 2, OK Linne. Cykla gärna! |
onsdag 24 |
|
Världsorienteringsdagen Slottet 10-16 |
|
|
Prova på skyttemomentet i OL-skytte Storvreta IP 18.00 |
|
01-04: Prova på skyttemomentet i OL-skytte Storvreta IP 18.00 |
torsdag 25 |
|
Hälsingehelg, dag 1, Faxeträffen, lång |
Kristi himmelfärds dag |
|
fredag 26 |
|
Hälsingehelg, dag 2, Faxeträffen, medel |
|
lördag 27 |
|
Hälsingehelg, dag 3, Forsarännet, lång |
|
söndag 28 |
|
Hälsingehelg, dag 4, Forsarännet, medel |
|
måndag 29 |
|
Rockgympa Hågadalsskolan 18.00 |
|
|
ESEK möte KG 19:30 |
tisdag 30 |
|
Intervaller KG 18.00 |
|
|
U-ringen Etapp 3, IF Thor |
onsdag 31 |
|
Fadderträning (Moment-ol), Hammarskog 18.00, Livelox! |
|
|
MTBO KG 18.00 |