söndag 1 |
|
Kolmårdskavlen |
Påskdagen |
|
måndag 2 |
|
Kringelträffen |
Annandag påsk |
|
tisdag 3 |
|
Intervaller KG 18.00 |
|
|
Påskäggsorientering KG 18.00 Anmäl gärna i förväg |
onsdag 4 |
|
Nynäsnatt #16 Tjäderleksbergen KG 19.15/Turelund 19.30 Anmälan! |
|
torsdag 5 |
|
Teknikträning KG 17.30 Anmälan! |
|
fredag 6 |
|
Grymnatta, Väsby Avresa KG 19.30 |
|
lördag 7 |
|
Lännamedeln |
|
|
SM ultralång med Swedish League #1, Jönköping framskjuten pga snö nytt datum ej klart |
söndag 8 |
|
Rånässtafetten |
|
|
MIK-medeln |
måndag 9 |
|
Rockgympa + Basket Hågadalsskolan 18.00 |
|
|
Styrelsemöte KG 18.15 |
|
Banintervaller IFU Arena 11.00-12.00 |
tisdag 10 |
|
Tiomilatest Avresa KG 16.45 damer / 19.15 herrar |
|
|
Teknikträning 1 fortsättningsgrupper, Stenhagen sporthall 18.00, Instruktioner! , Obs, Samling och Parkering här! , Parkering till Start , Solnedgång: 19.53, Livelox! Avfärd KG 17.30 |
|
Skogslek/Skogsrally KG 18.00 |
onsdag 11 |
|
Intervaller KG 18.00 |
|
torsdag 12 |
|
Teknik-Tempo 1: Ol-intervaller Stadskogen, fortsättningsgrupper, KG 18.00, Instruktioner! |
|
|
OL-loppis KG 19-20 |
fredag 13 |
|
Swedish League #2, Skåne |
|
|
Intensivkurs orientering |
|
Banintervaller IFU Arena 11.00-12.00 |
lördag 14 |
|
Stigtomtakavlen |
|
|
Swedish League #3, Skåne |
|
Intensivkurs orientering |
söndag 15 |
|
Stigtomtakavlen |
|
|
Swedish League #4, Skåne |
|
Enenracet |
|
Intensivkurs orientering |
måndag 16 |
|
Rockgympa + Innebandy Hågadalsskolan 18.00 |
|
|
Banintervaller IFU Arena 11.00-12.00 |
tisdag 17 |
|
Backintervaller KG 18.00 / Slottet 18.25 |
|
|
Teknikträning 2 fortsättningsgrupper, Ramstalund Hammarskog, 18.00 Livelox! |
|
Skogslek/Skogsrally KG 18.00 |
onsdag 18 |
|
Teknikträning Fiby KG 17.45 Anmälan! |
|
|
MTBO Uppland Gränby sportfält 18.00 |
|
Pyssel och bak till 10-mila KG 18.00 Anmäl gärna i förväg |
torsdag 19 |
|
Teknik-Tempo 2, fortsättningsgrupper, KG 18.00 |
|
|
Motionsorientering Uppland, OK Roslagen |
fredag 20 |
|
SM Natt med Swedish League #5, Jönköping |
|
|
Uppsala Möte, Natt |
|
Banintervaller IFU Arena 11.00-12.00 |
lördag 21 |
|
Uppsala Möte, medel |
|
|
IFK Lidingö långdistans |
söndag 22 |
|
Swedish League #6, final Linköping |
|
|
Uppsala Möte, Lång |
|
Järfälla OK Vårtävlingen medeldistans |
måndag 23 |
|
Rockgympa + Innebandy Hågadalsskolan 18.00 |
|
|
Banintervaller IFU Arena 11.00-12.00 |
tisdag 24 |
|
Pre-Tiomila-Intervaller KG 18.00 |
|
|
Tiomilasamling KG 19.45 |
|
Teknikträning 3 fortsättningsgrupper, KG, 18.00 |
|
Skogslek/Skogsrally KG 18.00 |
onsdag 25 |
|
Tiomilafinslip KG 17.45 Anmälan! |
|
|
Motionsorientering Uppland, Länna IF Inställt |
torsdag 26 |
|
Teknik-Tempo 3 KG 18.00 + Teori kl 19:15, fortsättningsgrupper |
|
fredag 27 |
|
TiomilamiddagKG 18.00 |
|
lördag 28 |
|
Tiomila, Nynäshamn |
|
söndag 29 |
|
Tiomila, Nynäshamn |
|
måndag 30 |
|
|
Valborgsmässoafton |
|