tisdag 1 |
|
Intervaller KG 18.00 |
Första maj |
|
|
Silverjakten, Sala OK |
|
Silverjakten se ovan |
onsdag 2 |
|
OBOY (Ordinära-Back-O-Yntervaller) KG 18.00 Anmälan! |
|
|
MTBO Uppland Stenhagen 18.00 |
torsdag 3 |
|
KG-eventet KG 18.00 |
|
|
Motionsorientering Uppland, OK Linné |
|
KG-eventet (med Motionsorientering Uppland) KG 18.00 |
fredag 4 |
|
|
|
lördag 5 |
|
Roslagshelg lång, Avfärd KG 8.45 |
|
|
Klubbläger |
söndag 6 |
|
Roslagshelg medel, Avfärd KG 9.00 |
|
|
Klubbläger |
måndag 7 |
|
Rockgympa + Innebandy Hågadalsskolan 18.00 |
|
|
Styrelsemöte KG 18.15 |
tisdag 8 |
|
DM Sprint Uppland |
|
|
DM Sprint, se ovan |
|
Ingen tisdagsfika |
|
Skogslek/Skogsrally KG 18.00 |
onsdag 9 |
|
Teknikträning KG 18.00 |
|
torsdag 10 |
|
Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 1, medel |
Kristi himmelfärds dag |
|
fredag 11 |
|
Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 2, förkortad lång |
|
|
USM-läger, Plats ej bestämd ännu |
lördag 12 |
|
Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 3, medel |
|
|
USM-läger, Plats ej bestämd ännu |
söndag 13 |
|
Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 4, lång |
|
|
USM-läger, Plats ej bestämd ännu |
måndag 14 |
|
Rockgympa + Innebandy Hågadalsskolan 18.00 |
|
|
Fira framgångar KG 19:30 |
tisdag 15 |
|
Intervaller KG 18.00 |
|
|
U-ringen, IF Thor |
|
Motionsorientering Uppland,IF Thor |
onsdag 16 |
|
OL-intervaller Siggefora KG 17.30 Anmälan! |
|
|
MTBO Uppland träning, Lurbo 18.00 |
torsdag 17 |
|
Blodomloppet |
|
fredag 18 |
|
Jukolaläger, Mora |
|
lördag 19 |
|
Jukolaläger, Mora |
Pingstafton |
|
söndag 20 |
|
Jukolaläger, Mora |
Pingstdagen |
|
|
Punkt-OL KG 10-12 |
måndag 21 |
|
Rockgympa + Basket Hågadalsskolan 18.00 |
|
tisdag 22 |
|
Intervaller KG 18.00 |
|
|
U-ringen, L100 |
|
Ingen tisdagsfika |
onsdag 23 |
|
Jukola/Venla-test Östuna |
|
|
Världsorienteringsdagen för skolklasser Ekeby bruk kl 10-14.30 |
|
Motionsorientering Uppland, Sprint i Ekeby INSTÄLLT! OK Linné |
torsdag 24 |
|
Teknik-Tempo 5 + OL-teknik teori kl 19:15 med Mats, fortsättningsgrupper, KG 18.00 |
|
fredag 25 |
|
|
|
lördag 26 |
|
Sprint träning KG 10.00 Anmälan! |
|
|
JVM-tester, Skåne |
|
Distriktsläger i Enköping; avresa 8.30 |
söndag 27 |
|
JVM-tester, Skåne |
|
|
Distriktsläger i Enköping |
måndag 28 |
|
Rockgympa + Innebandy Hågadalsskolan 18.00 |
|
tisdag 29 |
|
O-Intervaller KG 18.00 |
|
|
U-ringen, OK Linne |
|
Ingen tisdagsfika |
|
Motionsorientering Uppland OK Roslagen |
onsdag 30 |
|
Sprint-genrep Sävja KG 18.00 Anmälan! |
|
|
MTBO Uppland träning, Hammarskog 18.00 |
torsdag 31 |
|
Fadderträning Orange-Violett, Nyby östra Lunsen kl 18 eller avfärd KG 17.30 Anmälan! |
|