lördag 1 |
|
Ungdoms-SM lång |
|
|
Terränglopp Storvretaklassikern |
|
Öppet Roslagsmästerskap Rånäs OK & VÖOL |
|
TempO OK Linné |
söndag 2 |
|
Ungdoms-SM stafett |
|
|
|
PreO OK Linné |
måndag 3 |
|
Rockgympa Hågadalskolan 19.00 |
|
|
Styrelsemöte KG 18.15 |
tisdag 4 |
|
Skillz #1 - Speed-Skillz KG 18.00 |
|
|
Teknikträning 3, Läbyvad, 18.00 |
|
Motionsorientering Uppland Rasbo IK |
|
Breddträning, teknikträning 3, Läbyvad, 18.00 |
|
Nybörjarkurs KG 18.00 |
onsdag 5 |
|
Skillz #2 - SM-Skillz KG 17.30 Anmälan! |
|
torsdag 6 |
|
Teknik-Tempo 1, fortsättningsgrupper, KG 18.00 |
|
fredag 7 |
|
|
|
lördag 8 |
|
SM långdistans |
|
|
Linnéklassikern medel |
söndag 9 |
|
SM långdistans |
|
|
Linnéklassikern lång Upplandscupen deltävling 2 |
måndag 10 |
|
Rockgympa Hågadalskolan, 18:30 Uppvärmning löpning, 19.00 Gympa |
|
tisdag 11 |
|
Formtoppnings-intervaller KG 18.00 |
|
|
Teknikträning 4, Skogshyddan, 18.00 |
|
Breddträning, teknikträning 4, Skogshyddan, 18.00 |
|
Nybörjarkurs KG 18.00 |
onsdag 12 |
|
Skillz #3 - Stafett-Skillz KG 17.30 Anmälan! |
|
torsdag 13 |
|
Helklubbsträning 3 Stadsskogen Anmälan! |
|
|
Helklubbsträning 3 Stadsskogen Anmälan! |
fredag 14 |
|
SM Medeldistans |
|
|
lördag 15 |
|
SM Medeldistans |
|
|
Österåkerskaveln |
söndag 16 |
|
SM Stafett |
|
måndag 17 |
|
Rockgympa Hågadalskolan, 18:30 Uppvärmning löpning, 19.00 Gympa |
|
tisdag 18 |
|
Skillz #4 - Sprint-Skillz Ekeby F&S 18.00 |
|
|
Teknikträning 5, KG 18.00 |
|
Breddträning, teknikträning 5, KG 18.00 |
|
Nybörjarkurs KG 18.00 |
onsdag 19 |
|
|
|
torsdag 20 |
|
Skillz #5 - Kurv-Skillz KG 17.30 Anmälan! |
|
|
Skogsintervaller med styrkeövningar, fortsättningsgrupper, KG 18.00 |
fredag 21 |
|
|
|
lördag 22 |
|
DM Medel OK Triangeln, Upplandscupen deltävling 3 |
|
söndag 23 |
|
DM Stafett, Långhundra IF Avresa KG 08.30 |
|
måndag 24 |
|
Rockgympa Hågadalskolan, 18:30 Uppvärmning löpning, 19.00 Gympa |
|
tisdag 25 |
|
Backintervaller KG 18.00 / Slottet 18.25 |
|
|
|
Teknikträning 6, Stadsskogen, 18.00 eller från 17.00 |
|
Breddträning, teknikträning 6, Stadsskogen, 17.00 |
|
Nybörjarkurs KG 18.00 |
onsdag 26 |
|
Skillz #6 - Pure-Skillz KG 16.15 / 18.00 Anmälan! |
|
|
torsdag 27 |
|
Helklubbsträning 4 Stabbysprinten OK Linné Anmälan! |
|
|
Helklubbsträning 4 Stabbysprinten OK Linné Anmälan! |
fredag 28 |
|
|
|
lördag 29 |
|
VÖOL 2-dagars , Upplandscupen final |
|
söndag 30 |
|
VÖOL 2-dagars |
|
|
|
MTBO, IF Thor ABCD-cup |