Månadsprogram mars 2020
OK Linné
Elit
Ungdom
Bredd
Veteran
<< Februari 2020
Excel
April 2020 >>
v.9
söndag 1
Landslagets sprintträningshelg: Sprint + skogskurvbild, Sävja
Start 10:00
Anmälan
Landslagets sprintträningshelg: Sprint, Ulleråker
Start 15:00
Anmälan
v.10
måndag 2
Intervaller IFU-Arena
11.00-12.00
Rockgympa
Hågadalsskolan 18.30
tisdag 3
Tisdagsbana F
KG 18.00
Korridorbana
KG 18.00
onsdag 4
M Tiger Sports Night
Anmälan
torsdag 5
Backintervaller
KG 18.00
fredag 6
Intervaller IFU-Arena
11.00-12.00
lördag 7
UOF upptaktsdag i Sigtuna 13-20 år. Avresa KG 8.30.
Prioträningsdag Stockholm
Anmälan
söndag 8
Solskensstigdistans
KG 9.30
USM-läger Sigtuna
v.11
måndag 9
Intervaller IFU-Arena
11.00-12.00
Rockgympa
Hågadalsskolan 18.30
tisdag 10
Tisdagsbana M
KG 18.00
Tempo/Intervall
KG 18.00
onsdag 11
Månadens nattbana
Startpunkten 18:00
torsdag 12
Tempo/Snabbdistans
KG 18.00
Tempo-träning OBS! Teoripasset inställt!
KG 18.00
fredag 13
Intervaller IFU-Arena
11.00-12.00
lördag 14
Prioträningsdag med Sävedalens AIK
KG 8.40
USEK-läger
söndag 15
USEK-läger
v.12
måndag 16
Intervaller IFU-Arena
11.00-12.00
Rockgympa
Hågadalsskolan 18.30
tisdag 17
Tisdagsbana R
KG 18.00
Natt-OL
KG 18.00
INSTÄLLT tisdagsfika
onsdag 18
M Tiger Sports Night
KG 18.00 / Flottsund 18.20
Anmälan
torsdag 19
Intervaller
KG 18.00
fredag 20
Intervaller IFU-Arena
11.00-12.00
lördag 21
söndag 22
Kringelträffen
Diamond of Doom
KG 10:00
Anmälan
v.13
måndag 23
Intervaller IFU-Arena
11.00-12.00
Rockgympa
Hågadalsskolan 18.30
tisdag 24
Tisdagsbana E2
KG 18.00
Vårupptakt
KG 18.00
Klädutlämning KG 17.30-18.00, Obs! Utomhus baksidan
onsdag 25
torsdag 26
Intervaller
KG 18.00
Intervaller och styrka
KG 18.00
fredag 27
Intervaller IFU-Arena
11.00-12.00
Sumpnatta
Sundbyberg
lördag 28
Provlöpning O-Ringen
KG 10.00
Anmälan
USEK-resa med Nyköpingsorienteringen
OBS! INSTÄLLD
söndag 29
Måsenstafetten
The dual battle of Wange woods
Vänge eljusspår kl 10
Anmälan
v.14
måndag 30
Intervaller IFU-Arena
11.00-12.00
Rockgympa
Hågadalsskolan 18.30
tisdag 31
Stigdistans Nåsten
KG 18.00
Klädutlämning KG 17.30-18.00, Obs! Utomhus baksidan
Teknikträning 1
Stenhagen 18.00
Fortsättningsgrupp 11-12
Klubbgården 18.00
<< Februari 2020
Maj 2023
Juni 2023
Juli 2023
Augusti 2023
September 2023
Oktober 2023
November 2023
December 2023
Januari 2024
Februari 2024
Mars 2024
April 2024
Maj 2024
Juni 2024
Juli 2024
Augusti 2024
September 2024
Oktober 2024
November 2024
December 2024
Januari 2025
Februari 2025
Mars 2025
April 2020 >>
Copyright © 2024
OK Linné — www.oklinne.nu
Tallbacksvägen 68, 756 45 Uppsala