Månadsprogram april 2020
OK Linné
Elit
Ungdom
Bredd
Veteran
<< Mars 2020
Excel
Maj 2020 >>
v.14
onsdag 1
O-intervaller i Nåsten
KG 17.30
Anmälan
torsdag 2
Tempoträning KG 18
fredag 3
Intervaller IFU-Arena
11.00-12.00
Grymnatta
Kungsängen
endast för löpare bosatta i Stockholm
lördag 4
SM Ultralång och Swedish League #1
Västervik
Lännamedeln
Almunge
söndag 5
Radiosportens sprintträning
Science Park 15.00
Anmälan
Rånässtafetten
Kolmårdskavlen
v.15
måndag 6
Rockgympa
Hågadalsskolan 18.30
tisdag 7
Påskträning
orange+violett nivå. Veckans bana Fiby 18.00
Anmälan
Påskträning
Upp till gul nivå. Kycklingjakten
Anmälan
onsdag 8
Backintervaller Sten-Sture
KG 18.00 / Sten-Sture 18.25
torsdag 9
Kycklingsbana- korridor och kortsträckor i lunsen
KG 17.30
Anmälan
Skärtorsdagen
fredag 10
Stigtomtakavlen
Långfredagen
lördag 11
Stigtomtakavlen
Påskafton
söndag 12
Påskdagsmedeln
Vångelsta, Nåsten.
Anmälan
Påskdagen
v.16
måndag 13
Annandag påsk
tisdag 14
Start Skogslek+Skogsrally
Klubbgården 18.00
Teknikträning 2
Lurbo IF Thors Klubbgård18.00 OBS uppdaterad info
Finbana á la Jonna
KG 17.30 / Nyby 17.55
Anmälan
Styrelsemöte
KG 18.15
Fortsättningsgrupp 11-12
Klubbgården 18.00
onsdag 15
torsdag 16
Torsdagstempo
KG 18.00
O-intervaller i Nåsten
KG 18.00
Anmälan
fredag 17
SM natt och Swedish League #2
lördag 18
Linné League medel
Lunsen
Anmälan
KG avresa 10.15
Täby OK, medel
söndag 19
Täby OK, lång
v.17
måndag 20
Rockgympa
Hågadalsskolan 18.00 / 18.30
USEK-möte
KG 17.30
tisdag 21
Ungdom 04-11 Teknikträning #3
Plantskolan 18.00
Skogslek+Skogsrally
Klubbgården 18.00
Fortsättningsgrupp 11-12
Klubbgården 18.00
Breddträning
Plantskolan 18.00 (tillsammans med ungdomsträningen)
onsdag 22
Intervaller Norbyspåret
KG 18.00
torsdag 23
Kickans Hagby-teknik
KG 18.00
Anmälan
Torsdagstempo
Stadsskogen 18.00
fredag 24
Uppsala Möte, natt
lördag 25
Uppsala Möte, medel
söndag 26
Linné League lång
Fiby
Anmälan
Livelox
Uppsala Möte, lång
v.18
måndag 27
Rockgympa
Hågadalsskolan 18.00 / 18.30
tisdag 28
Teknikträning 4
Hammarskogsbadet 18.00
Skogslek+Skogsrally
Klubbgården 18.00
Teknikträning 4
Fortsättare 11-12, Klubbgården 18.00
Breddträning
Hammarskogs badplats 18.00
onsdag 29
Linnémila-O-intervaller
KG 18.00
Anmälan
torsdag 30
Mösspåtagnings-OL
Gamla Uppsala 15.00
Anmälan
Valborgsmässoafton
<< Mars 2020
April 2023
Maj 2023
Juni 2023
Juli 2023
Augusti 2023
September 2023
Oktober 2023
November 2023
December 2023
Januari 2024
Februari 2024
Mars 2024
April 2024
Maj 2024
Juni 2024
Juli 2024
Augusti 2024
September 2024
Oktober 2024
November 2024
December 2024
Januari 2025
Februari 2025
Maj 2020 >>
Copyright © 2024
OK Linné — www.oklinne.nu
Tallbacksvägen 68, 756 45 Uppsala