Månadsprogram september 2021
OK Linné Elit Ungdom Bredd Veteran
<< Augusti 2021 Excel Oktober 2021 >>
v.35 onsdag 1  
torsdag 2 Ungdom Tempoträning KG 18.00
fredag 3 Hela klubben DM Natt Rasbo IK  
lördag 4  
söndag 5 Hela klubben DM Lång OK Linné  
v.36 måndag 6 Hela klubben Styrelsemöte 18.15 KG
Hela klubben Rockgympa! Hågadalsskolan 18.00 Anmälan 
tisdag 7 Hela klubben Keps-OL + Välkomstträff Uppsala kl 17.30 Anmälan 
Ungdom Teknikträning fortsättningsgrupper Sunnersta, Samling parkering 17.45 / Startplatsen 18.00 
Bredd Breddträning Sunnersta 18:00 
Ungdom Skogslek KG 18:00
onsdag 8    
torsdag 9 Hela klubben O-intervaller Lunsen KG 17:45, Flottsund 18:00 Anmälan 
Ungdom Tempoträning keps-OL KG 18.00 
fredag 10    
lördag 11 Hela klubben DM Medel Länna IF  
söndag 12 Hela klubben DM Stafett Stockholm+Uppland  
Hela klubben Storvretaklassikern terränglöpning Storvreta
v.37 måndag 13 Hela klubben Rockgympa Hågadalsskolan 18.00 Anmälan 
Hela klubben USEK-möte 20.30 digitalt
tisdag 14 Hela klubben Intervaller KG 18.00, Stadsskogen 18:15   
Ungdom Teknikträning fortsättningsgrupper Pattons hage Samling från 17:30 
Bredd Breddträning Pattons hage 17:30 OBS! 
Ungdom Skogslek VATTENTORNET i STADSSKOGEN 18:00
onsdag 15 Hela klubben UOF-träning Avresa KG 17.40   
Ungdom Formtoppningsintervaller Fyrisskolan 17.30 
torsdag 16 Ungdom Tempoträning Ekeby 17.30   
fredag 17 Hela klubben Ungdoms-SM, sprint Falköping  
lördag 18 Hela klubben SM Lång, kval Strömstad
Hela klubben Ungdoms-SM, lång
söndag 19 Hela klubben SM Lång, final Strömstad  
Hela klubben Ungdoms-SM, distriktsstafett
Bredd Breddträning Veckans bana v37 Startpunkten, 10:00 
v.38 måndag 20 Hela klubben Rockgympa Hågadalsskolan OBS TID! 19.00 Anmälan 
Hela klubben OK Linnés arrangemangsplan Möte på KG och via zoom 19.30-20.30 
tisdag 21 Hela klubben Intervaller KG 18.00, start för Flogstavarvet 18:15   
Ungdom Teknikträning fortsättningsgrupper Vänge 17:30 
Bredd Breddträning Vänge 17:30
Ungdom Skogslek KG 18:00
onsdag 22  
torsdag 23 Hela klubben O-intervaller KG 17.30 Anmälan 
Ungdom Tempoträning 18.00
fredag 24    
lördag 25 Hela klubben Österåkerskaveln  
söndag 26 Hela klubben Solna medeldistans  
Bredd Breddträning Veckans bana v38 Startpunkten, 10:00 
v.39 måndag 27 Hela klubben Rockgympa Hågadalsskolan 18.00 Anmälan   
tisdag 28 Hela klubben Intervaller KG 18.00, Slottet 18:20   
Ungdom Teknikträning fortsättningsgrupper Sprint i Ekeby 18:00 
Bredd Breddträning Sprint 18:00
onsdag 29    
torsdag 30 Hela klubben Skymnings-OL Anmälan 
Ungdom Tempoträning KG 18.00
<< Augusti 2021
Oktober 2021 >>

OK Linné Copyright © 2021 OK Linné — www.oklinne.nu
Tallbacksvägen 68, 756 45 Uppsala
Skriv ut